EIK1 träningsspelar mot HBK
EIK- HBK tisdag 8.4.14 kl. 19:30 på Västra plan.
Lördag 29.3 match i Kipparihallen mot KPV-a kl. 16:00. Samling 15:00.
Ingen trän söndag
Tisdag 1.4 träning Västra plan 19:30
Torsdag 3.4 träning sportis 20:30
Söndag 6.4 träning Västra plan 19:30
Tisdag 8.4 match mot HBK kl. 19:30
Torsdag 10.4 träning Sportis 20:30
Söndag 13 Träningsmatch efter Jaros ligamatch
Sommarens matchprogram:
Sarja – Otteluohjelma
M3 Kolmonen – Kolmonen
Pvm | Klo | Koti | – | Vieras | Tulos | OID | Kenttä/Selite | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ke | 23.04 | Närpes Kraft /2 | – | Esse IK | 290751 | |||||||||
La | 03.05 | FC Kiisto | – | Esse IK | 290723 | |||||||||
La | 10.05 | IFK Jakobstad | – | Esse IK | 290734 | |||||||||
Pe | 16.05.14 | EsseIK | – | SIF | 290742 | |||||||||
Ke | 21.05 | FC Korsholm | – | Esse IK | 290743 | |||||||||
Pe | 30.05 | Esse IK | – | HBK | 290810 | |||||||||
To | 05.06 | 1900 | VPS-j | – | Esse IK | 290812 | Huutoniemi Nurmi | |||||||
Pe | 13.06 | Esse IK | – | Norrvalla FF | 290718 | |||||||||
Ti | 17.06 | Esse IK | – | FC Kiisto a-team | 290747 | |||||||||
La | 28.06 | Karhu | – | Esse IK | 290726 | |||||||||
Ke | 02.07 | Esse IK | – | Virkiä | 290714 |
Pvm | Klo | Koti | – | Vieras | Tulos | OID | Kenttä/Selite | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
To | 10.07 | Esse IK | – | Närpes Kraft /2 | 290797 | |||||||||
Ke | 16.07 | Esse IK | – | FC Kiisto | 290767 | |||||||||
Ke | 30.07 | Virkiä | – | Esse IK | 290759 | |||||||||
To | 07.08 | 1900 | SIF | – | Esse IK | 290784 | Sundom 1 | |||||||
To | 14.08 | Esse IK | – | FC Korsholm | 290788 | |||||||||
La | 23.08 | HBK | – | Esse IK | 290831 | |||||||||
To | 28.08 | Esse IK | – | VPS-j | 290832 | |||||||||
Ke | 03.09 | Norrvalla FF | – | Esse IK | 290763 | |||||||||
Ke | 10.09 | 1800 | FC Kiisto a-team | – | Esse IK | 290792 | Palosaari | |||||||
To | 18.09 | Esse IK | – | Karhu | 290772 | |||||||||
La | 27.09 | 1500 | Esse IK | – | IFK Jakobstad | 290782 | ||||||||
Tisdagens träning flyttas till Västra plan. Tid 18:30- 20:00
Träningar / Matcher |
|||||
Dag | Datum | Tid | Typ | Övrig Info | Plats |
---|---|---|---|---|---|
sön | 31/03 | 18:30 - 20:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena | tor | 4/04 | 19:30 - 21:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena | sön | 7/04 | 18:30 - 20:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena | tor | 11/04 | 19:30 - 21:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena | sön | 14/04 | 18:30 - 20:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena | tor | 18/04 | 19:30 - 21:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena | sön | 21/04 | 18:30 - 20:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena | tor | 25/04 | 19:30 - 21:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena | sön | 28/04 | 18:30 - 20:00 | Eik | Esse Elektrokraft Arena |
Datum | Kl. | Plan | Hemma | Borta | Resultat |
Lag | Ma | V | O | F | GM | P |
|
Joakim Lönnqvist |
Ronnie Hattar |
Denis Snellman |
Simon Nymark |
Jeremias Klemets |
Daniel Forsén |
Andre Forsén |
Johannes Sundqvist |
Jonas Emet |
David Onyeanula |
Johan Forsén |
Simon Sandström |
William Holti |
Alexander Nyblom |
Sam Snellman |
Elias Snellman |
Tedh Ahlskog |
Erik Sundqvist |
|
Alexei Eremenko Sr. |
|
John Enlund |
|
Ronnie Hattar |
|
Ronnie Hattar |